پاکت کاغذی

پاکت کاغذی قهوه ای رنگ یک پیشینه طولانی و جالب دارد. هم اکنون پاکت های کاغذی به یک جز اساسی در زندگی روزمره انسان ها تبدیل شده است.
ما برای حمل مواد غذایی خانگی از پاکت ها استفاده می کنیم. خریدهای فروشگاهی خود را انجام می دهیم و وعده هی ناهار فرزندانمان را بسته بندی می کنیم. فروشندگان از پاکت ها به عنوان یک بوم سفید بعنوان وسیله تبلیغاتی برای بسته بندی محصولات برند خود استفاده می کنند.

همانند بهترین اختراع ها، پاکت کاغذی نیز یک نیاز مهم بشر را که قبلا کسی از آن آگاهی نداشت، برطرف نمود. تا قبل از اختراع پاکت های کاغذی، سبدها ، کاسه ها و دیگر ظروف بهترین راه حل برای نگهداری در هر خانه و فروشگاهی بودند. به راحتی می توان تصور کرد که اختراع یک وسیله راحت و قابل بازیافت برای نگهداری محصولات چه انقلابی در حوزه بسته بندی بوجود آورد.از آن به بعد صاحبان مشاغل مختلف می توانستند این پاکت ها را در فروشگاهشان انبار کنند و دو مسئله کم هزینه بودن و سهولت استفاده آن ها باعث شد تا بطور گسترده حتی برای محصولات ساده نیز مورد استفاده قرار گیرند.

در این مقاله به دنبال این هستیم تا ببینیم چگونه این اختراع به ظاهر معمولی جایگاه خود را در قلب (و دستان) مصرف کننده به دست آورده است. نگاهی مختصر به پیشینه و تکامل پاکت های کاغذی سر نخی خوب را برای این منظور ارائه خواهد داد.

تبلیغات با استفاده از پاکت های کاغذی

در طول زمان ، پاکت های کاغذی از یک مبتکر به دیگری منتقل شده است ، و به مرور بهبود یافته است تا راحت تر و ارزان تر تولید شود. با این حال ، برای برخی از خرده فروشان باهوش ، کیسه های کاغذی چیزی بیش از راحتی مشتریان است، پاکت ها به عنوان یک دارایی بازاریابی بسیار مشهود (و بسیار پر سود) نیز تبدیل شده است. به عنوان مثال فروشگاه Bloomingdale که با استفاده از پاکت بزرگ قهوه ای(Big Brown Bag) را از یک فروشگاه بزرگ خانوادگی به یک ویترین بین المللی تبدیل کرد.

پاکت کاغذی کرافت

پاکت کاغذی فروشگاه Bloomingdale

پاکت های خرید بخشی از تبلیغات است که مشتریان با افتخار از پیاده روی در خیابان ، رفتن به بازار ، فرودگاه و در تعداد بیشماری سناریوهایی که فراتر از خرید در Bloomingdale است ، به نمایش می گذارند. این یک ابزار بازاریابی عالی است.

پاکت کاغذی بیرون بر

پاکت کاغذی بزرگ قهوه ای فروشگاه Bloomingdale

مخترعان و نوآوران پاکت های کاغذی

در طول قرن ها، کیسه هایی که از کنف، کتان و آویز های چرمی ساخته می شدند از وسیله های اصلی نگهداری و حمل کالا در سرتاسر امپراتوری انگلیس بودند. فواید اصلی این مواد طبیعت محکم و بادوام آنها بود ، اما تولید آنها زمان بر و هزینه بر بود. از طرف دیگر ، کاغذ می تواند با هزینه بسیار کمتری تولید شود و به زودی به مواد اصلی کیف های قابل حمل در طول مسیرهای تجاری تبدیل شد.

سال 1852

از زمان معرفی پاکت کاغذی در دهه 1800 میلادی، پاکت های کاغذی به لطف چند مخترع باهوش ، دستخوش پیشرفت های بیشماری شده اند. در سال 1852 ، فرانسیس وول اولین دستگاه تولید انبوه پاکت کاغذی را تولید کرد.
در حالی که پاکت کاغذی آقای وول بیشتر شبیه به یک پاکت نامه بزرگ پستی بود تا پاکت فروشگاه های مواد غذایی است که امروزه می شناسیم (و از این رو فقط می توان برای اشیاء و اسناد کوچک استفاده کرد) ، ولی دستگاه وی عامل اصلی برای استفاده اصلی از بسته های کاغذی در آینده بود.

سال 1870

قدم مهم بعدی در طراحی کیف های کاغذی از مارگارت نایت ، مخترع پرکاری که در آن زمان برای شرکت کیف دستی کلمبیا کار می کرد ، به دست آمد. در شرکت کیف دستی کلمبیا، او فهمید که کیف های کف مربع (Square-bottom bags)، به جای طراحی پاکت وول ، کاربردی تر و کارآمد تر هستند.

پاکت کاغذی

پاکت کاغذی Square Bottom Bags و ماشین پاکت سازی خانم مارگارت نایت

وی دستگاه تولیدی کیسه های کاغذی خود را در یک فروشگاه صنعتی ایجاد کرد و راه را برای استفاده گسترده تجاری از پاکت های کاغذی هموار کرد. دستگاه خانم نایت قادر بود تا کاغذ را برش داده ، تا زده و ته پاکت ها را ببندد. دستگاه وی چنان سودآور بود که او به دنبال راه اندازی کمپانی خود یعنی شرکت کاغذ شرقی رفت.

پاکت کاغذی ماشین - خانم مارگارت نایت

ماشین پاکت کاغذی خانم مارگارت نایت

وقتی غذا را از سوپرمارکت به خانه می آورید یا لباس جدیدی را از فروشگاه خریداری می کنید ،در واقع از ثمرات کار نایت لذت می برید.
این پاکت های کف مربع هنوز یک چیز به نسبت پاکت های کاغذی امروزی کم داشت و آن طرف های چسبان بود.

سال 1883

آقای چارلز استیلول بهبودی دیگر در پاکت کاغذی بوجود آورد و پاکت ها به صورت تاشو با انبارداری آسان در آورد. طرح آقای استیلول امروزه با نام پاکت های (Self-Opening-Sacks(S.O.S شناخته می شود.

پاکت کاغذی S.O.S

پاکت کاغذی S.O.S

سال 1918

در سال 1918 نیز یک خلاقیت به پاکت کاغذی اضافه شد. دو فروشنده در خیابان سنت پاول با نام های لیدا و والتر دیوبنر ایده دیگری برای بهبود در طراحی اصلی ارائه دادند. آنها با سوراخ کردن دو طرف پاکت و اضافه کردن بند به آن و همچنین استفاده از تقویتی در کف پاکت ها دریافتند که مشتریان می توانند تقریبا 20 پوند غذا در هر پاکت حمل کنند. در آن زمان این خود یک نوآوری اساسی به حساب می آمد.

مواد سازنده پاکت های کاغذی

محبوب ترین مواد برای پاکت های کاغذی کاغذ کرافت است که از تراشه های چوبی تولید می شود. این کاغذ در ابتدا توسط یک شیمیدان آلمانی به نام کارل اف دال در سال 1879 ساخته شد ، فرایند تولید کاغذ کرافت به شرح زیر است: تراشه های چوب در معرض گرمای شدید قرار می گیرند ، که آنها را به پالپ جامد و فرآورده های فرعی تجزیه می کند.

سپس پالپ غربال شده، شستشو و سفید می شود و شکل نهایی آن به صورت کاغذ قهوه ای که همه ما آن را می شناسیم ، در می آید. این فرآیند خمیر باعث می شود که کاغذ کرافت استحکام داشته باشد (از این رو نام آن به آلمانی بمعنی “قدرت” است) ، و در نتیجه ایده آل برای حمل بارهای سنگین است.