سال 2020 سال تحول در طراحی بسته‌بندی است. طراحان درحال جابه‌جایی مرزهای طراحی ظاهری، عملکرد و طراحی ساختار بسته‌ها هستند. رنگ‌های هیجان‌انگیر، تصاویر، فرم و سایر عناصر طراحی در کنار هم قرار می‌گیرند تا بسته‌بندی‌های غیرمنتظره‌ای را برای محصولات ایجاد و به برندها برای ورود به بازار رقابت کمک کنند.

در سال 2020 با منحصربه‌فرد و خلاقانه‌ترین بسته‌بندی‌های سالیان اخیر رو به رو هستیم . اگر برندها و طراحان می‌خواهند در این بازار به موفقیت برسند، باید درک روشنی از این تحولات داشته باشند. در ادامه برخی از استراتژی‌های برتر طراحی بسته بندی سال 2020 را مرور می‌کنیم.

 

1) دگردیسی؛

تعداد زیاد برندها و محصولات باعث شده مصرف کنندگان گزینه‌های زیادی برای انتخاب پیش رو داشته‌باشند. فروش محصول در چنین فضایی برای شرکت‌های تجاری چالش برانگیز شده‌است. استفاده از طراحی خلاقانه که ایده‌های جذابی مانند دگردیسی را نشان می‌دهند می‌تواند پاسخ مناسبی برای این چالش باشد. تصاویری که انواع مختلفی از دگردیسی را نشان می‌دهند می‌توانند به برندها کمک کنند تا به یاد بمانند. پرندگانی که میوه می‌شوند. مناظری که به بخشی از حیوانات تبدیل می‌شوند و….

این نوع از بسته‌بندی‌ها نه تنها داستان برند یا محصول را تعریف می‌کنند بلکه خود به تنهای زیبائی هنری دارند. در حالتی که یک عنصر طراحی دچار دگردیسی به عنصر دیگری می‌شود؛ طرح بیشتر از آن چیزی می‌شود که به چشم می‌آید و این توهم دیداری نه تنها باعث ایجاد توجه بصری می‌شود، بلکه توجه مصرف‌کنندگانی که دوستدار جزئیات دقیق و پیچیده هستند را نیز بخود جلب می‌کند. این امر می‌تواند در محل فروش باعث تمایز برند با رقبا شود.