تلفن
۸۷۷۰۰۶۵۰

لوگو

توسط پیمان پاکزاد | 7 تیر 1399

لوگو (Logo) نماد بصری اصلی برند و اولین تصویر معرف برند است که به ساده‌ترین و مینیمال‌ترین شکل ممکن به معرفی برند می‌پردازد. انواع آن را در دو دسته اصلی می‌توان خلاصه نمود.

ترکیب نشان و نام برند در طراحی لوگو؛

در این ترکیب، معمولن نشان و نوشته از یک درجه اهمیت برخوردار هستند یا  اینکه نشان بر نوشته برتری دارد و به تنهایی (بدون نوشته) نیز قابل استفاده است.

نشانه‌نوشته یا لوگوتایپ (Logotype) ؛

در این حالت از طراحی لوگو، خبری از نشان نیست. نام برند به شکلی منحصر به فرد اما خوانا طراحی می‌شود. طوری که در یک نگاه قابل تشخیص و خواندن است. در طراحی برند محصولات سوپرمارکتی یا برای طراحی نام کتاب یا مجله از لوگوتایپ استفاده می‌شود. البته محدودیتی در این باره وجود ندارد و بسیاری از برندهای خارج از گروه‌های مذکور نیز از لوگوتایپ به عنوان نماد برند استفاده می‌کنند.

نمونه طراحی لوگوانجام شده در شرکت پویا فراز خلاق

شرکت پویا فراز خلاق با همراهی متخصصان و طراحان خود آمادگی ارائه انواع خدمات طراحی از جمله طراحی لوگو و هویت بصری را دارد. لوگو بر اساس نوع فعالیت مجموعه و هویت بصری آن طراحی و در برخی موارد، باز طراحی می شود.
فرآیند باز طراحی به این دلیل انجام می ‌گیرد که ممکن است پس از گذشت مدت زمانی هویت بصری مجموعه مورد تجدید نظر قرار گیرد و برای انتقال بیشتر مفاهیم یا ببهبود طراحی مورد بازبینی و باز طراحی قرار گیرد.

۱ --- ۲ --- ۳ --- ۴ --- ۵
[میانگین: ۵]