۹۱۰۰۵۶۳۶ EN

برچسب ها

جدیدترین مطالب

مطالب پر بازدید

لوگو

توسط پیمان پاکزاد | ۷ تیر ۱۳۹۹

لوگو (Logo) نماد بصری اصلی برند و اولین تصویر معرف برند است که به ساده‌ترین و مینیمال‌ترین شکل ممکن به معرفی برند می‌پردازد. انواع آن را در دو دسته اصلی می‌توان خلاصه نمود.

ترکیب نشان و نام برند در طراحی لوگو؛

موقعیت نشان و نام برند نسبت به هم از دو حالت خارج نیست: نشان و نوشته با هم استفاده می‌شوند و از یک درجه اهمیت برخوردار هستند. یعنی برتری هیچکدام بر دیگری بارز نیست. یا اینکه نشان و نوشته با هم و به تنهایی استفاده می‌شوند. این موضوع در هویت بصری برندهای خودرو بسیار به چشم می‌آید.

نشانه‌ نوشته یا لوگوتایپ (Logotype) ؛

در این حالت از طراحی لوگو، خبری از نشان نیست. نام برند به شکلی منحصر به فرد اما خوانا طراحی می‌شود. طوری که در یک نگاه قابل تشخیص و خواندن است. در طراحی برند محصولات سوپرمارکتی یا برای طراحی نام کتاب یا مجله از لوگوتایپ استفاده می‌شود. البته محدودیتی در این باره وجود ندارد و بسیاری از برندهای خارج از گروه‌های مذکور نیز از لوگوتایپ به عنوان نماد برند استفاده می‌کنند.

نمونه طراحی لوگوانجام شده در شرکت پویا فراز خلاق

واحد ارتباطات برند شرکت پویا فراز خلاق با همراهی متخصصان و طراحان خود آمادگی ارائه انواع خدمات طراحی از جمله طراحی لوگو و هویت بصری را دارد. طراحی لوگو مهمترین بخش از طراحی هویت بصری برند محسوب می‌گردد. مبنای طراحی لوگو و هویت بصری، استراتژی برند است.

با تغییر استراتژی برند یا تغییر سلیقه مخاطب، لوگو نیز بازنگری می‌شود تا بر اساس تغییر عادات بصری جامعه و مخاطب هدف یه روز شود. برندهای مطرح بسیاری را می‌توان نام برد که لوگوی آنها در طول 50 سال اخیر دستخوش تغییر شده است.
فرآیند باز طراحی گاهی سخت‌تر از طراحی لوگو است. زیرا طرح باید علاوه بر پایبندی به سلیقه و علاقه مخاطب امروزی، به طرح قبلی هم تا حد زیادی پایبند باشد.

2 پاسخ به “لوگو”

  1. […] شامل تمام موارد ارتباط بصری برند با مخاطب است. از جمله لوگو، رنگ‌ها، آگهی‌های تبلیغاتی، وب‌سایت، […]

  2. حسینی گفت:

    یعنی گلستان هم لوگو تایپ هستش؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید: