تلفن
۸۷۷۰۰۶۵۰
EN

اجباری شدن استانداردهای بسته‌بندی محصولات کشاورزی صادراتی از نیمه ماه آبان ۱۳۹۶

توسط میثم شفیعی | ۳۰ دی ۱۳۹۶

سید رضا نورانی رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی گفت: با توجه به نامناسب بودن بسته‌بندی محصولات زراعی که سبب شده بود صادرات این محصولات با مشکل مواجه شود، استانداردهای بسته بندی با سازمان توسعه تجارت بررسی و تدوین شد که از نیمه آبان ماه امسال اجباری می‌شود. (خبرگزاری ایسنا)

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، سید رضا نورانی اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی برای صادرات محصولات کشاورزی، بسته بندی نامناسب و نه چندان استاندارد آنهاست، که بعضا مشکلاتی را در این زمینه ایجاد می‌کند و در این راستا به دنبال تدوین استانداردهایی برای بهبود وضعیت بسته‌بندی محصولات صادراتی، کشاورزی به ویژه انواع میوه بودیم.

وی افزود: در این راستا با سازمان توسعه تجارت جلسات متعددی برگزار کردیم و موفق شدیم تا استانداردهای بسته‌بندی محصولات کشاورزی و انواع میوه‌ها را تدوین کنیم که رعایت این استانداردها از پانزدهم آبان‌ماه اجباری می‌شود.

نبود بسته‌بندی مناسب در صادرات انواع محصولات کشاورزی بعضا سبب می‌شود تا محصولات صادراتی و ارزآور ایرانی از جمله زعفران و حتی پسته به صورت فله‌ای صادر شود و به نام دیگر کشورهای واسطه‌ای مجددا بسته بندی و به کشورهای هدف صادر شود که البته این ضعف نه تنها باعث از بین رفتن برندی به نام ایران خواهد شد، بلکه ارزش افزوده و ارزآوری بیشتر را از آن کشورهایی خواهد کرد که هیچ نقشی در تولید این محصولات ندارند و تنها واسطه صادرات محصولات کشاورزی ایرانی گمنام به دیگر کشورها هستند.

نمونه بسته‌بندی محصولات صادراتی شرکت چاپ و بسته بندی پویا فراز خلاق

شرکت پویا فراز خلاق به عنوان یکی از شرکت‌های طراحی و تولید کننده بسته بندی تا کنون مفتخر به همکاری در زمینه طراحی و تولید انواع بسته بندی میوه و خشکبار با صادر کنندگان کشورمان بوده است. متخصصان و طراحان با آگاهی از ملزمات لازم برای بسته بندی انواع محصولات، آمادگی لازم برای طراحی بسته بندی متناسب با نوع محصول و کشور مقصد و تولید انواع بسته بندی با متریال و استراکچر مناسب را دارا می باشد.

۱ --- ۲ --- ۳ --- ۴ --- ۵
[میانگین: ۳]