۸۷۷۰۰۶۵۰

پی واکس

 • داستان همکاری پویا فراز خلاق و پی واکس

  پی‌واکس برند ایرانی تولید کننده واکس برای کیف و کفش چرم و سایر مصنوعات چرمی است. کارخانه پی واکس در همدان واقع شده و محصول آن ارگانیک است. در تولید پی واکس از رزین و چسب‌های شیمیایی استفاده نمی‌گردد. بلکه ماده اصلی تشکیل دهنده آن، پی گوسفند است.

  از همین رو روش استفاده از پی واکس کمی متفاوت از واکس‌های موجود در بازار است. اگر درست و طبق دستورالعمل استفاده شود موجب نرمی، تازگی و افزایش عمر چرم می‌گردد.


  طراحی هویت بصری برند پی واکس

  در طراحی لوگو پی‌واکس دو موضوع مهم را در نظر گرفتیم:

  اول اینکه تامین کننده ماده اصلی پی واکس، گوسفند است. دوم اینکه بیشترین مورد استفاده از واکس برای نگهداری و حفظ کیفیت کفش است.

  تصمیم گرفتیم از ترکیب این دو به لوگو برسیم و سرانجام به این طرح رسیدیم. گوسفندی که نشسته است و بدن آن به شکل کفش چرمی است.


  بسته بندی واکس

  طراحی بسته بندی

  پی‌واکس محصولی نوین بود که نخستین بار وارد بازار می‌شد. بسته بندی آن باید به گونه‌ای طراحی می‌شد که بتواند گویای آنچه درونش دارد باشد. بنابر این ۳ واژه “واکس کرمی” و “واکس طبیعی چرم” و “واکس ارگانیک” را در معرض دید قرار دادیم. تا مخاطب در اولین نگاه متوجه شود با چه چیزی روبرو است. همچنین محصولاتی که این برند برای آنها قابل استفاده است را در دو حالت تصویر رئال و پیکتوگرام روی دو وجه از جعبه قرار دادیم تا به وضوح نمایانگر موارد استفاده پی واکس باشند. در زمینه طرح هم از بافتی شبیه به بافت چرم استفاده کردیم.


  تولید بسته بندی

  در تولید بسته بندی کالا، برای تاکید بر بهداشتی و ارگانیک بودن محصول، از مقوا ایندربرد و چاپ افست استفاده شده است. چاپ افست بسیار دقیق است و ظرافت‌های طراحی بسته بندی را نمایان می‌سازد؛ همچنین به کار گیری امکانات پس از چاپ، نظیر چاپ برجسته یا امباس، طلاکوب، سلفون مات و یووی موضعی، موجب شده جعبه همانند یک کفش تمیز و واکس خورده، جلوه‌ای درخشان و زیبا داشته باشد.

  ۱ --- ۲ --- ۳ --- ۴ --- ۵
  [میانگین: ۵]
  Phone