تلفن
۸۷۷۰۰۶۵۰

روند تولید بسته‌بندی در شرکت پویا فراز خلاق

توسط پیمان پاکزاد | 26 بهمن 1399

آنچه در فرآیند تولید بسته‌بندی اهمیت دارد، صرف حداقل زمان و هزینه در روند تولید، کیفیت متریال بسته‌‌بندی و امکان استفاده درست و بدون اشکال از بسته‌‌بندی است.

کارشناسان فنی واحد تولید پویا فراز خلاق در ارتباط تنگاتنگ با واحد فروش هستند تا آنچه به تایید مشتری رسیده است مو به مو در فرآیند تولید بسته‌بندی اجرا شود.

نظارت کامل تیم تولید بر روند پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ، ضامن کیفیت بسته‌‌بندی تولید شده است. واردات مستقیم کاغذ و مقوا توسط شرکت پویا فراز خلاق و  ارتباط دسته اول با  تولیدکنندگان کاغذ و مقوا و پیمانکاران صنعت چاپ و جعبه ‌سازی، بسته‌‌بندی را با بهترین قیمت تمام‌ شده در اختیار مشتری قرار ‌می‌دهد.

ماجرا از طراحی بسته‌بندی آغاز می‌شود. پس از تایید طراحی استراکچر و گرافیک بسته‌بندی توسط مشتری؛ واحد فروش پویا فراز خلاق فایل تایید شده را در قالب فرم چاپی برای برآورد قیمت در اختیار واحد تولید قرار می‌دهد. در مرحله برآورد، جزئیات پروژه بر اساس فایل چاپی و بریف ارائه شده از واحد فروش بررسی و تعیین قیمت می‌گردد. این فرایند معمولن بین سه تا چهار روز به طول می‌انجامد.

 سپس قرارداد تولید بر اساس برآورد انجام شده تنظیم می‌گردد و پس از امضای قرارداد و انجام تعهدات مالی توسط مشتری؛ عملیات برنامه ریزی اجرای پروژه توسط کارشناسان واحد تولید انجام و پروژه به ترتیب زیر در روند اجرا قرار می‌گیرد:

  • عملیات پیش از چاپ، شامل: خرید مواد اولیه و لیتوگرافی.
  • عملیات چاپ، شامل: چاپ طرح گرافیکی روی شیت چاپی.
  • عملیات پس از چاپ – بسته به طراحی تایید شده و بریف مشتری – شامل: پوشش یووی یا  روکش سلفون، عملیات امباس، طلاکوب یا نقره کوب، عملیات دایکات و در نهایت جعبه سازی

کارشناسان فنی واحد تولید در تمامی مراحل بالا بر کیفیت تولید بسته‌بندی نظارت دارند و کارشناسان تولید، پیگیری‌های لازم را برای اجرای پروژه طبق برنامه زمانی پیش بینی شده انجام می‌دهند تا بسته بندی با بهترین کیفیت و در زمان پیش بینی شده به مشتری تحویل گردد.

سرانجام بسته‌بندی تولید شده در دسته‌های مشخص به صورت شرینک شده یا بسته‌بندی شده در کارتن، برای مشتری ارسال می‌گردد.

فرایند تولید بسته‌بندی از زمان تایید طرح، و امضا و تسویه قرارداد تولید توسط مشتری آغاز و بسته به نوع و تیراژ پروژه بین بیست تا سی روز به طول می‌انجامد.

۱ --- ۲ --- ۳ --- ۴ --- ۵
[میانگین: ۵]