۹۱۰۰۵۶۳۶ EN

صنایع الکترونیک افراتاب

 • یکی از شرکت‌هایی که در زمینه تولید و عرضه محصولات روشنایی هم اکنون در حال فعالیت است شرکت افراتاب است. این شرکت با استفاده از تولیدات باکیفیت توانسته به جایگاهی مناسب دست پیدا کند. لامپ‌های تولید شده در این شرکت، لامپ‌های کم‌مصرف هستند که برای نخستین بار توسط این شرکت به بازار روانه شدند. در مورد بسته‌بندی محصولات افراتاب نیز باید بگوییم، بسته‌بندی‌های محصولات این شرکت باید باکیفیت باشند تا لامپ‌های درون آن دچار مشکل نشود. شرکت پویا فراز خلاق وظیفه تولید بسته‌بندی‌های محصولات این شرکت را بر عهده دارد و توانسته به میزان زیادی طی سالیان مختلف بسته‌بندی محصولات مربوط به این شرکت را تولید کند. در ادامه به معرفی محصولات این شرکت و نحوه همکاری آن با شرکت پویا فراز خلاق خواهیم پرداخت.

  تاریخچه افراتاب

  افراتاب

  در ابتدا بهتر است به معرفی کارخانه افراتاب و محصولات موجود در آن بپردازیم. محصولات تولید شده در این کارخانه ازجمله محصولات روشنایی آن باکیفیت هستند و با هدف کاهش مصرف انرژی طراحی شده‌اند. ازجمله محصولات این شرکت می‌توان به لامپ‌های کم‌مصرف، لامپ‌های ال ای دی، لامپ هالوژن و … اشاره کرد. این شرکت در همان ابتدای فعالیت خود لامپ‌های کم‌مصرف را باکیفیت و تنوع بالا به بازار عرضه کرد.

  پس از مدتی با پیشرفت روزافزون تکنولوژی این شرکت توانست محصولات ال ای دی را به بازار عرضه کند. حالا محصولات افراتاب دارای گستردگی بیشتری شده بود. ازجمله آن‌ها می‌توان به لامپ‌ها، چراغ‌های سقفی، انواع پروژکتور، چراغ‌های خیابانی و وال واشر برای روشنایی و نورپردازی اشاره کرد.

  این شرکت سعی داشت با ایجاد همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه بین واحدهای مختلف خود، نوآوری را به بخش‌های مختلف خود ارائه دهد و ارزش‌های موردنظر مشتریان را بر اساس سلایق و نیازهای آن‌ها تأمین کند. از این طریق افراتاب برای خود یک جایگاه بسیار مناسب در حوزه محصولات روشنایی دست‌وپا کرد و توانست به برندی برتر در این زمینه تبدیل شود. در طی سال‌های مختلف این شرکت توانسته به تعداد دفعات مختلف به‌عنوان واحد تولیدی نمونه کیفی ملی در سراسر کشور انتخاب شود.

  دستاوردهای شرکت افراتاب

  این شرکت با گذشت سالیان زیاد از شروع فعالیت خود توانست جایگاهی مناسب را برای خود دست‌وپا کند و با ارائه محصولات باکیفیت موفق به تولید و عرضه بیشتر از ۴۰ میلیون شعله لامپ باکیفیت در کشور ما شد. این کارخانه توانست به میزان زیادی به روشن کردن خانه‌های ایرانیان کمک کند.

   در مورد وسعت کارخانه صنایع الکترونیک افراتاب باید بگوییم این کارخانه در زمینی تقریباً ۱۰۰۰۰ مترمربع قرار گرفته است. در این زمین حدود ۲۸۰۰ مترمربع سوله برای واحدهای متعدد، مانند واحدهای مربوط به تولید، انبار و آزمایشگاه‌های مرتبط با صنعت روشنایی قرار دارد. بزرگ‌ترین قسمت کارخانه افراتاب بخش تولید و مونتاژ محصولات روشنایی محسوب می‌شود که شامل ۲ خط دستی و نیمه خودکار و یک خط اتوماتیک برای تولید و ساخت لامپ‌های باکیفیت است.

  داستان همکاری صنایع الکترونیک افراتاب و پویا فراز خلاق

  شرکت صنایع الکترونیک افراتاب، فعالیت خود را در زمینه تولید محصولات الکترونیکی و مخابراتی در سال 1377 آغاز کرد. در طی این سال‌ها شرکت افراتاب توانسته با استفاده از تکنولوژی‌های به روز جهان، قدرت خود را در حوزه تولید انبوه به رخ همگان بکشد.

  سفارش‌های شرکت از زمانی که مدیریت کارخانه نگاره گرگان به آن محول شد، به شرکت پویا فراز خلاق محول شد. درواقع این شرکت، مشتری کارخانه نگاره گرگان محسوب می‌شد و طی 4 ماه همکاری پویا فراز خلاق تمامی سفارش‌های کارخانه را کنترل می‌کرد و آن‌ها را پیش می‌برد. جعبه‌های استفاده شده برای محصولات کارخانه افراتاب نیز، از محصولات پویا فراز خلاق بودند.

  البته باید دقت داشته باشید که بعدازاینکه کارخانه به مشتری بعدی تحویل داده شد، سفارش‌ها نیز به مشتری بعدی محول شد. طی مدت‌زمانی که کارخانه نگاره دچار مشکل شده بود، پویا فراز خلاق وظیفه ثبت سفارش، برنامه‌ریزی، کنترل سفارش، پرداخت و … را بر عهده داشت.

  برای انجام سفارش‌های شرکت افراتاب، از چند شرکت قیمت را استعلام می‌گرفت. شرکت پویا فراز خلاق در زمانی که در کارخانه نگاره مشغول به کار بود، موفق شد سفارش‌های جعبه‌های محصولات افراتاب را به عهده بگیرد. به این معنا که این شرکت با ارائه قیمت مناسب توانسته بود حدود 80 تا 90 درصد سفارش‌های این شرکت را از آن خود کند.

  این شرکت به جز سفارش جعبه‌های محصولات خودش که لیبل داشت، جعبه‌های مادر و جعبه‌های لمینت خود را به پویا فراز خلاق سفارش می‌داد. بنابراین می‌توان گفت تمامی بسته‌بندی‌های محصولات مربوط به این شرکت توسط پویا فراز خلاق تهیه و تولید می‌شد.

  سفارش پک‌های هدیه به پویا فراز خلاق

  این شرکت در زمان عید به کارکنان خود هدایایی همچون میوه خشک و آجیل می‌داد، فرایند طراحی استراکچر و گرافیک پک‌های هدیه این شرکت نیز به پویا فراز خلاق سپرده شده بود. جعبه هدایا در روزهای پایانی پیش از عید به افراتاب تحویل داده شد. البته باید دقت داشته باشید سفارش‌های این شرکت حالت فورس ماژور داشتند و مدیران آن به تحویل به‌موقع اهمیت بسیار زیادی می‌دادند. شرکت افراتاب و شرکت پویا فراز خلاق تعامل گسترده‌ای با یکدیگر دارند و افراتاب در تمامی کارهای خود از محصولات این شرکت استفاده می‌کند و می‌توان گفت محصولات این شرکت را بسیار باکیفیت و مناسب می‌داند.

  خریداران شرکت افراتاب

  مشتریان شرکت افراتاب افرادی هستند که فعالیت‌هایی در زمینه طراحی داخلی منزل، مشاغل مربوط به برق، مدیران سالن‌ها و آمفی تئاترها و … دارند. این شرکت با تولید انواع و اقسام لامپ‌ها توانسته به میزان زیادی نیازهای مشتریان خود را در این زمینه رفع کند و به آن‌ها محصولاتی باکیفیت و بادوام را ارائه دهد. همچنین باید دقت داشته باشید استفاده از بسته‌بندی‌های زیبا و منحصربه‌فردی که توسط پویا فراز خلاق برای این شرکت تولید شده است، توانسته به میزان زیادی در جذب مخاطب موفق عمل کند. بسته‌بندی‌های محصولات شرکت افراتاب باید بسیار باکیفیت باشند زیرا محصولاتی که درون بسته‌بندی آن‌ها قرار می‌گیرند از جنس شیشه هستند و به‌راحتی می‌شکنند. بنابراین بسته‌بندی‌ای که برای آن‌ها استفاده می‌شود باید بادوام و محکم باشد تا آسیبی به محصول درون جعبه وارد نشود.

  قیمت‌های ارائه شده توسط پویا فراز خلاق

  یکی از مسائلی که برای تمام مشتریان ما ازجمله افراتاب حائز اهمیت است، مسئله قیمت است. شرکت ما همواره در تلاش است تا بسته‌بندی‌هایی ارزان را به مشتریان خود ارائه دهد. همچنین ما با ارائه ایده در زمینه شکل ظاهری بسته‌بندی و طراحی‌های مربوط به آن به حد زیادی تلاش کردیم، تنوع زیادی را در محصولات خود به مشتریان ارائه دهیم.

  در بسته‌بندی‌های شرکت افراتاب از مقواهای رولی استفاده شده است و این مواد اولیه موجب ایجاد کمترین پرتی در بسته‌بندی‌ها می‌شود. همچنین باید دقت داشته باشید که به دلیل کامل بودن دستگاه‌های شرکت تمامی فرایندهای مربوط به چاپ، لیبل و ساخت توسط پویا فراز خلاق انجام می‌شود.

  فرایند سفارش‌های شرکت افراتاب

  برای سفارش بسته‌بندی‌های موردنظر توسط شرکت افراتاب در ابتدا پویا فراز خلاق بر اساس سفارش مشتری، تغییراتی که قرار بود روی بسته‌بندی انجام شود را اجرا می‌کرد و طرح نهایی را برای مشتری ارسال می‌نمود. سپس درصورتی‌که طرح توسط مشتری تائید می‌شد به کارخانه فرستاده می‌شد. تمامی ملزومات کار به‌طور کامل آماده می‌شد و طرح نهایی به کارخانه نگاره فرستاده می‌شد.

  افرادی که در خط تولید این کارخانه مشغول به کار هستند به علت داشتن مهارت و تجربه، می‌توانند بسته‌بندی‌هایی باکیفیت را تولید و برای مشتری ارسال نمایند.