بسته بندی همبرگر

بسته بندی همبرگر یکی از پرمصرف ترین بسته بندی فست فودی است. همبرگر یکی از غذاهای محبوب و پرطرفدار فست فودی در کل جهان محسوب می شود. برای بسیاری این سوال مطرح است که این غذا متعلق به کدام کشور است؟ از کجا آمده؟ و چه کسی آن را ابداع نموده است؟ در این مقاله قصد داریم تا با تاریخچه بوجود آمدن همبرگر، انواع بسته بندی های همبرگر از گذشته تا کنون و جعبه های امروزی همبرگر آشنا شویم.

تاریخچه همبرگر

شاید تصور این که تاریخچه بوجود آمدن همبرگر به اهلی کردن اسب ها و استفاده انسان از اسب برای نقل و انتقال خود در ارتباط باشد بسیار سخت و غیرقابل باور است. اما در اصل پیدایش این نوع غذا به دوره مغول ها بر می گردد. یکی از موثرترین برگ برنده مغول ها در کشور گشایی هایشان رابطه بسیار عالی آن ها با اسب ها بود که به آن ها قابلیت انتقال سریع لشکر به نقاط مختلف را می داد.

همبرگر در دوره مغول ها

سوارکاران مغول برای بالا بردن سرعت پیشروی خود گوشت خام نمک سود شده را داخل یک پارچه پیچیده و زیر زین اسب گذاشته تا با حرکت اسب کوبیده و ترد شود و در حرکت آن را به نیش کشیده و می خوردند. در واقع این غذا را می توان نسل اول همبرگر نامید.

تاریخچه همبرگر

همبرگر در روسیه

سپس با فتح مسکو توسط مغول ها این غذا به روسیه راه پیدا کرد و در قرن 13 استیک تاتار (یک غذایی گوشتی که به صورت خام سرو می شود) در روسیه بومی گردید.

استیک تاتار- تاریخچه همبرگر و جعبه همبرگر

همبرگر در هامبورگ

از این دوره نسل های دیگر همبرگر توسط ملوانان و دریانوردان شکل گرفت. بدین صورت که در قرن 15 به دلیل تجارت در حوزه دریای بالتیک، تجار و دریانوردان آلمانی این نوع غذا را به بندر هامبورگ که در شرق دریای بالتیک واقع بود و سومین بندر مهم اروپا محسوب می شد بردند. در ادامه آلمانی ها برخی تغییرات نظیر سرخ کردن گوشت، اضافه نمودن سوسیس به همبرگر، دودی کردن و اضافه کردن ادیویه جاتی نظیر نمک، فلفل، میخک، جوز هندی، سیر و… را به آن اضافه نمودند.