تلفن
۸۷۷۰۰۶۵۰
EN

ایده پردازی

ایده پردازی رکن اصلی هر رویداد تبلیغاتی است. هر جا نامی از طراحی به میان آید، ایده پردازی نیز همراه آن است. هیچ طراحی هویت بصری یا طراحی بسته بندی بدون ایده‌پردازی طراح شکل نمی‌گیرد.

ایده پردازی در تبلیغات

تیم ارتباطات برند پویا فراز خلاق پس از شنیدن مسئله مشتری دست به کار تعیین استراتژی بر اساس بریف مشتری و ایده‌پردازی در مسیر استراتژی می‌شود. ما به قابلیت‌ها و محدودیت‌های هر رسانه آگاه هستیم. بنابراین ایده ‌های ما مو به مو قابل اجرا هستند. اما این موضوع چیزی از خلاقیت ایده‌ های ما کم نمی‌کند. زیرا معتقدیم ایده ‌ای که پاسخش ((واااااای)) نباشد به درد نمی‌خورد.

ایده پردازی
ایده پردازی

بریف

نقطه شروع ایده‌ پردازی دریافت بریف از مشتری است. یعنی باید بدانیم نیاز مشتری دقیقن چیست. و اطلاعات کاملی درباره موضوع از مشتری دریافت نماییم. یا اگر چنین اطلاعاتی وجود ندارد آنها را بدست آوریم.

بریف یا تفهیم‌نامه یک سند مکتوب است که نیاز سفارش دهنده و آنچه ما باید در رابطه با پروژه‌ طراحی یا تبلیغاتی بدانیم را تشریح می‌کند. تمرکز این سند بر نتایج عملکردی و کارایی مورد انتظار از پروژه است.

هر اندازه ابعاد و حساسیت پروژه بیشتر باشد. نتایج مورد انتظار از آن بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. و نیاز به بریف بیشتر احساس می‌شود.

هدف از بریف آن است که کارفرما به همراه گروه ایده پردازی در رابطه با مهمترین مسائل پروژه به اشتراک دیدگاه برسند. وجود و تصویب بریف میان طرفین سبب می‌شود که بتوانیم، ایده را در راستای اهداف کسب و کار و حل نیازهای برند هدایت کنیم. در ضمن مطالب درج شده در بریف مبنای تصویب ایده نهایی و شاخص ارزیابی موفقیت پروژه در پاسخ به نیازهای قید شده خواهد بود.

برای این منظور فرمی متشکل از چند سؤال را در جلسه‌ای مشترک با کارفرما تکمیل می‌نماییم یا آن را برای کارفرما ارسال می‌کنیم تا تکمیل نماید. پاسخ این سوال‌ها چراغ راه ما در مسیر ایده پردازی است. از همین رو باید به درست ترین شکل ممکن پاسخ داده شوند.