۹۱۰۰۵۶۳۶ EN

ایده پردازی

 • ایده پردازی
 • طراحی بسته بندی
 • تولید بسته بندی
 • ارتباطات برند
 • ایده پردازی رکن اصلی هر رویداد تبلیغاتی است. هر جا پای تبلیغات و طراحی در میان باشد، ایده پردازی نیز همراه آن است. هیچ کمپین تبلیغاتی یا طراحی بسته بندی بدون ایده‌پردازی طراح شکل نمی‌گیرد. تیم ارتباطات برند پویا فراز خلاق پس از شنیدن مسئله مشتری دست به کار تعیین استراتژی بر اساس بریف مشتری و ایده‌پردازی در مسیر استراتژی می‌شود.

  ما به قابلیت‌ها و محدودیت‌های هر رسانه آگاه هستیم. بنابراین ایده ‌های ما مو به مو قابل اجرا هستند. اما این موضوع چیزی از خلاقیت ایده‌ های ما کم نمی‌کند. زیرا معتقدیم ایده ‌ای که پاسخش ((واااااای)) نباشد به درد نمی‌خورد.

  بریف

  نقطه شروع ایده‌ پردازی دریافت بریف از مشتری است. یعنی باید بدانیم نیاز مشتری دقیقن چیست. و اطلاعات کاملی درباره موضوع از مشتری دریافت نماییم. یا اگر چنین اطلاعاتی وجود ندارد آنها را بدست آوریم.

  بریف یا تفهیم‌نامه یک سند مکتوب است که نیاز سفارش دهنده و آنچه ما باید در رابطه با پروژه‌ طراحی یا تبلیغاتی بدانیم را تشریح می‌کند. تمرکز این سند بر نتایج عملکردی و کارایی مورد انتظار از پروژه است.

  هر اندازه ابعاد و حساسیت پروژه بیشتر باشد. نتایج مورد انتظار از آن بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. و نیاز به بریف بیشتر احساس می‌شود.

  هدف از بریف آن است که کارفرما به همراه گروه ایده پردازی در رابطه با مهمترین مسائل پروژه به اشتراک دیدگاه برسند. وجود و تصویب بریف میان طرفین سبب می‌شود که بتوانیم، ایده را در راستای اهداف کسب و کار و حل نیازهای برند هدایت کنیم. در ضمن مطالب درج شده در بریف مبنای تصویب ایده نهایی و شاخص ارزیابی موفقیت پروژه در پاسخ به نیازهای قید شده خواهد بود.

  برای این منظور فرمی متشکل از چند سؤال را در جلسه‌ای مشترک با کارفرما تکمیل می‌نماییم یا آن را برای کارفرما ارسال می‌کنیم تا تکمیل نماید. پاسخ این سوال‌ها چراغ راه ما در مسیر ایده پردازی است. از همین رو باید به درست ترین شکل ممکن پاسخ داده شوند.

  استراتژی

  فرق نمی‌کند موضوع طراحی هویت بصری باشد. یا طرحی بسته بندی و یا راه اندازی یک کمپین دیجیتال مارکتینگ. هر نوع تبلیغات و آگاهی رسانی، در قدم اول نیازمند استراتژی است. تیم ارتباطات برند پویا فراز خلاق، برند، محصول و مخاطب هدف مشتریان خود را زیر نظر می‌گیرد و به هر یک از منظر دو تای دیگر نگاه می‌کند. بر این اساس استراتژی شکل می‌گیرد و مبنای ایده پردازی قرار داده می‌شود.

  استراتژی مسیر درست را برای ایده پردازی، انتخاب رسانه و دست یابی به پیامی که مخاطب هدف باید از برند دریافت کند، نشان می‌دهد. و تعیین می‌کند چه چیز را، در چه زمانی، چگونه، به چه کسی بگوییم.

  ایده پردازی

  یک بریف کامل و دقیق می‌تواند راهگشای تیم ایده پردازی پویا فراز خلاق برای دست‌یابی به استراتژی درست باشد. گاهی نیز نیاز است برای روشن و قطعی شدن برخی نکات تحقیق بازار انجام شود. آنچه مسلم است، هر چه اطلاعات دقیق‌تری از برند، محصول (یا خدمت)، بازار و مخاطب هدف در دست باشد. امکان دست‌یابی به موفقیت بیشتر می‌شود.  موارد اصلی که در تعیین استراتژی بررسی می‌شوند، عبارتند از:

  ایده پردازی

  پس از مشخص شدن استراتژی، تیم ایده پردازی پویا فراز خلاق با نگاه به استراتژی اقدام به برگزاری جلسات توفان ذهنی (Brain Storming) می‌کند. تا به ترجمان نوشتاری، بصری و تبلیغاتی مناسب از پیام دست یابد. در نهایت ایده ها با در نظر گرفتن بودجه کارفرما، زمان لازم برای تولید محتوا، زمان مناسب برای اجرای پروژه، محدودیت‌ها و قابلیت‌های رسانه‌های انتخاب شده، قربال شده و ایده های نهایی به تایید کارفرما می‌رسند.

  برای مثال در ایده پردازی برای طراحی بسته بندی، موارد زیر مورد توجه قرار می‌گیرند:

  اجرای پروژه

  پس از تایید ایده توسط کارفرما، در صورتی که پروژه طراحی بسته بندی یا طراحی هویت بصری باشد. به تیم طراحی سپرده می‌شود و در صورتی که کمپین تبلیغاتی یا پروژه تبلیغاتی باشد به تیم اجرایی واحد ارتباطات برند پویا فراز خلاق ارجاع می‌گردد.