Project Description

معرفی رستوران مرشد

رستوران مرشد در محله قدیمی و با اصالت تجریش در یکی از کوچه پس کوچه های معروف آن به نام کوچه ذغالی ها قرار دارد. این رستوران در سال ۹۱ با یک آشپزخانه کوچک شروع به کار کرد و بعد از گذشت چند سال به رستورانی محبوب و پر رفت و آمد تبدیل شد و سپس دو شعبه دیگر خود را در نیاوران و کاشانک تاسیس کرد. این رستوران با استفاده از دیوارهای گلی، پنجره های زیبا با شیشه های رنگی و استفاده از المان های سنتی مانند سماور، ظروف سنتی و شمشیر و سپر تزیینی بافتی سنتی به کل فضای رستوران داده است. از خصوصیات بارز این رستوران کیفیت سرویس دهی به سبک سنتی، موقعیت مکانی عالی، قیمت مناسب و کیفیت بالای غذای ایرانی است.

غذاهای رستوران مرشد

منوی رستوران شامل چهار دسته چلوکباب، خوراک، خورش و چلوگوشت تقسیم می شود که در کنار پیش غذاها یک منو سنتی متنوع را رقم می زند. کباب کوبیده مخصوص، کباب سلطانی، کباب شتر و جوجه کباب (سینه) از پرطرفدارترین غذاهای مرشد است. رستوران مرشد در بخش چاشنی ها نیز موفق بود. دوغ محلی مرشد فوق العاده لذیذ است و به جد توصیه می شود. شربت مخصوص سکنجبین و زعفران نیز انتخاب بکری است که البته کمی بوی گلاب میدهد. ماست موسیر مخصوص در کاسه سفالین و سالاد شیرازی در ظروف سنتی با لعاب ابی سرو می شوند که علاوه بر طعم خوب، حس خوبی را نیز ایجاد می کنند.

ظروف و بسته بندی رستوران مرشد

از نکات جالب توجه رستوران مرشد ارائه غذا در مجمعه (نوعی سینیِ مسی) است و مشتری به سلیقه خود می تواند سایز مجمعه را انتخاب نماید. این سینی مسی با هنرمندی آشپزان رستوران مرشد با طرح های مختلف تزیین می شود. ظروف مسی دارای خاصیت ضدالتهاب و تورم بوده و برای تولید گلبول های قرمز ضرورت دارد. همچنین باعث جلوگیری از گشادگی سیاهرگ ها ( واریس ) و سبب استحکام شریان ها و مویرگها می شود.

غذاهای بیرون بر این رستوران در سه حالت ظروف مسی، ظروف پیرکس و ظروف یکبار مصرف به دست مشتریان می رسد. که همگی در یک جعبه غذای بیرون بر بسیار زیبا که همخوانی جالبی با فضای کلی رستوران داشته و با نشان مرشد و طرحی سنتی مزین شده است. استفاده از رنگ مناسب جهت بسته بندی یک حس سنتی به جعبه های بیرون بر داده و از لحاظ ساختاری محکم بوده و قابلیت تحمل وزن غذا را دارد و در طول مسیر غذا را گرم نگه میدارد. همچنین این بسته ها به راحتی بدون استفاده از چسب و منگنه بسته شده تا در سریعترین زمان به دست مشتری ها برسد.